Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

O wydawnictwie ELI

O wydawnictwie ELI Publishing

Wydawnictwo ELI European Language Institute zostało powołane do życia w 1977 roku we Włoszech jako kontynuacja zapoczątkowanej w latach 60 działalności edukacyjnej włoskiej szkoły Euroschool - Giocoscuola specjalizującej się w nauczaniu języka angielskiego wśród dzieci i wykorzystującej nowatorską jak na owe czasy metodę dydaktyczną opartą na grze i zabawie. Pomysłodawcą i założycielem szkoły był Lamberto Pigini. Jego inicjatywa edukacyjna odniosła ogromny sukces w całych Włoszech, a zebrane w ciągu kilkunastu lat działalności szkół Euroschool - Giocoscuola pionierskie doświadczenia i pomysły z dziedziny dydaktyki nauczania języka angielskiego posłużyły za podwaliny pod działalność powołanego do życia wydawnictwa.

Już od samego początku istnienia ELI European Language Institute, jego najważniejszą misją była popularyzacja języków obcych za pomocą pomysłowych i atrakcyjnych narzędzi edukacyjnych, wykorzystujących naturalne zdolności poznawcze i predyspozycje językowe każdego człowieka, a także sprawiających radość i satysfakcję z nauki, gwarantując przy tym wartościową rozrywkę.

W latach osiemdziesiątych wydawnictwo ELI zasłynęło dzięki stworzeniu dwóch periodyków w języku łacińskim oraz wydania w tym języku popularnych na całym świecie bajek i komiksów takich jak Kaczor Donald, Myszka Miki, czy Snoopy.

Rezultatem długoletniej działalności ELI na polu edukacji językowej było stworzenie szeregu innowacyjnych serii książek i materiałów dydaktycznych cieszących się ogromną popularnością i uznaniem wśród nauczycieli, lektorów i osób uczących się języków obcych na całym świecie. Ponadto dzięki przyłączeniu w 2006 roku do wydawnictwa ELI uznanego wydawcy podręczników i lektur językowych LA SPIGA MODERN LANGUAGES powstała grupa wydawnicza ELI & LA SPIGA mogąca się poszczycić łącznie ponad sześcioma tysiącami wydanych tytułów.

Obecnie grupa ELI & LA SPIGA jest cenionym wydawcą podręczników szkolnych, materiałów edukacyjnych dla przedszkoli oraz książek i pomocy do nauki języków angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego, rosyjskiego i łaciny z blisko 150 dystrybutorami w siedemdziesięciu krajach na całym świecie. Autorami wielu książek ELI są uznani metodycy nauczania i twórcy podręczników tacy jak Herbert Puchta, Ian Badger czy Luke Prodromou.

Wydawnictwo ELI jest ponadto niekwestionowanym liderem w dziedzinie publikacji magazynów językowych. Wydaje łącznie 28 tytułów w siedmiu językach obcych, a ponadto kilkanaście tytułów uzupełniających wybrane kursy i metody nauczania.

ELI PUBLISHING to jeden z najlepszych na świecie wydawców ELT (English Language Teaching), FLE (Français langue étrangère), ELE (Español como Lengua extranjera), DaF (Deutsch als Fremdsprache) oraz ILS (Italiano lingua straniera).